kpb

Yakari i wielka podróż

tytuł oryginalny: Yakari, le film

reżyseria: Xavier Giacometti, Toby Genkel

czas trwania: 82 min.
produkcja: Francja/Niemcy/Belgia 2020
premiera: 2022-05-20
język: dubbing PL
Polish dubbing

Yakari i wielka podróż to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.


Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!


Czy wiesz, że…
film jest adaptacją kultowej serii komiksów, które stworzył szwajcarski duet: André Jobin i rysownik Claude de Ribaupierre?

 

Film prezentowany w polskiej wersji językowej (dubbing PL).
Zestaw materiałów edukacyjnych do filmu:
TUTAJ.

 

Prezentowany w ramach Yakari i wielka podróż - pokazy dla dzieci.

 

Wcześniej w ramach 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2021.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share