kpb

Wolka

tytuł oryginalny: Wolka

reżyseria: Árni Ólafur Ásgeirsson
aktorzy: Olga Bołądź, Anna Moskal, Eryk Lubos, Jan Cięciara

czas trwania: 102 min.
produkcja: Polska 2021
premiera: 2021-05-28
język: polski
in Polish
info: Mastercard Off Camera

Film prezentowany w sekcji: Kryzys niejedno ma imię.

 

Silna, bezkompromisowa kobieta w islandzkiej intrydze utrzymanej w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów. Olga Bołądź, gwiazda Służb specjalnych w nowej, tajemniczej odsłonie. To pierwsza polska bohaterka, która niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy przywołując na myśl bestsellerową serię Millennium. Obok niej obserwujemy znakomite kreacje aktorskie Eryka Lubosa (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Drogówka, Underdog), Anny Moskal, Marianny Zydek oraz Jana Cięciary.
 

Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.


| Anna gets released from a Polish prison on parole after fifteen years behind bars. Once free, Anna has but one goal - to find a woman whose name is Dorota.

 

KUP BILET TUTAJ

 

Prezentowany w ramach Mastercard Off Camera 2021.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share