kpb

Ethan Smith | Kamil Kruk | Tomas Celis Sanchez | Wassim Ibrahim

Ethan Smith (saksofon)
Kamil Kruk (piła)
Tomas Celis Sanchez (instrumenty perkusyjne)
Wassim Ibrahim (wokal, oud, kompozycja)


Ethan Smith - saksofonista i multiinstrumentalista pochodzący z Kapsztadu w RPA. Studiował jazz i muzykę improwizowaną. Główny wpływ na jego brzmienie i kompozycje wywiera fascynacja tradycyjną muzyką świata. Szczególnie interesuje się stylami muzycznymi Afryki, a także krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Dużo podróżował przez ostatnie kilka lat, odwiedzając i występując w co najmniej siedemnastu krajach. Obecnie mieszka w Krakowie i tu buduje swoją karierę. Smith pracuje jako niezależny muzyk, kompozytor i pisarz. Współpracował z niektórymi z najbardziej cenionych krakowskich muzyków i jest członkiem kilku uznanych projektów.


Kamil Kruk - ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w dwóch specjalnościach: teorii muzyki i kompozycji. Obecnie jest słuchaczem studiów doktoranckich w klasie A. Zawadzkiej-Gołosz w specjalności kompozycja. Jego utwór Strzępy snu na flet basowy i wibrafon został wyróżniony na 53. Konkursie Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoich kompozycjach wykorzystuje niekonwencjonalne instrumenty. Jest m.in. autorem utworu Kaerchertino XXV na myjkę wysokociśnieniową z regulacją obrotów i orkiestrę symfoniczną (2018). Utwór został zamówiony w ramach jubileuszu 25-lecia firmy KÄRCHER i stanowi pierwszą w historii muzyki próbę wykorzystania tego urządzenia jako parainstrumentu.


Tomas Celis Sanchez - urodzony w Meksyku instrumentalista i perkusista o kubańskich korzeniach. Absolwent Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Od 20 lat mieszka w Polsce.  Współpracował z licznymi zagranicznymi i polskimi muzykami, takimi jak John Taylor, Derrick McKenzie, Kelvin Sholar, Jarosław Śmietana, Leszek Możdżer, Paweł Kaczmarczyk, Bernard Maseli, Ewa Bem, zespół Raz Dwa Trzy, Marcin Pospieszalski, Mieczysław Szcześniak, Anna Maria Jopek i Justyna Steczkowska. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych.


Wassim Ibrahim - urodził się w Damaszku, gdzie w 1998 roku ukończył pierwsze studia wyższe z tytułem inżyniera budownictwa. Później rozpoczął studia w High Institute of Music na kierunku Harmonia i Kontrapunkt. Do Polski przyjechał w 2013 roku i tu zdobył stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod nadzorem prof. Józefa Rychlika. W 2019 roku - również w Krakowie - uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej, współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem. Założył i prowadzi amatorski Chór w Kontakcie (Przestrzeń Ruchu i Tańca), który został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.

 

Artyści zagrają muzykę do filmu Człowiek otwartych przestrzeni
w ramach
21. Festiwalu Filmu Niemego online.

Bookmark and Share