kpb

Niedosyt

tytuł oryginalny: Swallow

reżyseria: Carlo Mirabella-Davis
aktorzy: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O'Hare

czas trwania: 94 min.
produkcja: USA/Francja 2019
premiera: 2020-09-25
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

 

Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

 

Niedosyt, pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej. Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na ekranie, oprócz magnetycznej Haley Bennett (Dziewczyna z pociągu, Prosto w serce), występują też Elizabeth Marvel (House of Cards, Homeland) czy Denis O’Hare (Wielkie kłamstewka, Dallas Buyers Club).


| Hunter, a newly pregnant housewife, finds herself increasingly compelled to consume dangerous objects. As her husband and his family tighten their control over her life, she must confront the dark secret behind her new obsession.

 

 

Wcześniej w ramach Pokazu przedpremierowego, Premiery Psychologicznej oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 3: Kino z tajemnicą.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share