kpb

Maggie

tytuł oryginalny: Megi

reżyseria: Yi Ok-seop
aktorzy: Gyo-hwan Koo, Joo-Young Lee, Ju-Young Lee

czas trwania: 88 min.
produkcja: Korea Południowa 2018
premiera: 2020-07-31
język: koreański
napisy: polskie, angielskie
in Korean with Polish and English subtitles

Uwodzący kolorami debiut koreańskiej reżyserki to słodko-gorzki portret młodych ludzi budujących pierwsze poważne związki i szukających swojego miejsca w życiu, które obiecuje więcej niż może zaoferować. Skrzący się absurdalnym humorem, wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń, dowodząc że kino Korei doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z błyskotliwą filmową formą.


Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i jej chłopak, który potrafi kreślić tuszem kosmiczne tatuaże. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?


Debiut koreańskiej reżyserki to epizodyczny, operujący absurdalnym humorem esej o szczerości, zaufaniu i druzgoczących nieporozumieniach. Każdy kadr jest cukierkiem, a błyskotliwy montaż wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń. Lekkość formy podszyta jest jednak dyskretną melancholią, a w lakonicznych wymianach zdań między bohaterami kryje się coś więcej niż zgrabna anegdota. Przepastne dziury w chodnikach wydają się sprawiać mieszkańcom miasta mniej problemów niż wyrwy w międzyludzkich relacjach.


Sukces filmu Parasite potwierdził doskonałą kondycję południowokoreańskiego kina. Maggie jest dowodem, że także młode pokolenie twórców doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z niekonwencjonalnymi scenariuszami i błyskotliwą wizualną formą, portretując rzeczywistość koreańskich millenialsów w zaskakujący sposób.


| After a sassy radiologist is snapped having sex in the X-ray room, the image swiftly circulates around the hospital. Nurse Yoon-Young is concerned that she might be one of the randy skeletons depicted. This sets in motion a bizarre series of events that see Yoon-Young bonding with her boss (Moon So-ri) and embarking with her on a mission to determine whether human beings are ever really worth believing.

 

Wcześniej w ramach Pokazów w Kinie Pod Baranami - tylko przez tydzień! oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 7: Młode kino.

 


ZWIASTUN:

 

TRAILER with English subtitles:

Bookmark and Share