kpb

Ema

tytuł oryginalny: Ema

reżyseria: Pablo Larraín
aktorzy: Mariana Di Girolamo, Gael García Bernal, Santiago Cabrera

czas trwania: 102 min.
produkcja: Chile 2019
premiera: 2020-09-11
język: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
in Spanish with Polish and English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Wenecji 2019: UNIMED Award, Konkurs Główny

 
Film dostępny online na e-kinopodbaranami.pl.


Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína (Jackie, Srebrny Niedźwiedź za El Club) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.


Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.


Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

 

| A couple deals with the aftermath of an adoption that goes awry as their household falls apart.

 

Wcześniej w ramach wydarzenia Nowe Horyzonty Tournée (lipiec 2020), Klubu Wysokich Obcasów oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 4: Kino na świecie.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share