kpb

Zaginiona dziewczyna

tytuł oryginalny: Yokogao

reżyseria: Kōji Fukada
aktorzy: Mariko Tsutsui, Mikako Ichikawa, Miyu Ogawa,

czas trwania: 111 min.
produkcja: Japonia/Francja 2019
premiera: 2020-07-03
język: japoński
napisy: polskie
in Japanese with Polish subtitles

MFF w Locarno 2019, Konkurs Główny
MFF w Toronto 2019, Konkurs Główny


Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.  


Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą  dotknąć bohaterkę.
   

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą  one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.


| Ichiko is a care-giver and a nurse. She provide home-care to the Oishos' elderly woman and is almost considered part of the family as she visits and performs her tasks routinely. What is more, Ichiko is helping Oisho Motoko to also become a care-giver and potentially replace her one day. The two have become close, which is useful when Motoko's sister Saki disappears. She is returned safely one week later, but the kidnapper is too close to home.

 

Film prezentowany w ramach Pokazu przedpremierowego z Choyą.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share