kpb

Nic nie ginie

tytuł oryginalny: Nic nie ginie

reżyseria: Kalina Alabrudzińska
aktorzy: Zuzanna Puławska, Michał Surosz, Piotr Pacek, Wiktoria Filus, Jan Hrynkiewicz, Karol

czas trwania: 71 min.
produkcja: Polska 2019
język: polski
in Polish

Nic nie ginie to debiut fabularny Kaliny Alabrudzińskiej, który po Monumencie w reżyserii Jagody Szelc jest kolejną produkcją Szkoły Filmowej w Łodzi będącą dyplomem filmowym swoich studentów Wydziału Aktorskiego. Film otrzymał Nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na tegorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie, podbijając serca publiczności i zdobywając uznanie krytyków, a także jest nominowany do prestiżowych Nagród "Odkrycia Empiku 2019".


Klaudia, osaczona przez krytyczną matkę, obsesyjnie niesie pomoc innym. Przemek wielbi Polskę i nienawidzi głupich ludzi. Czyli wszystkich. Donatello kocha żółwie błotne, Aktor - tylko siebie. Maja żyje i chilluje jak Netflix przykazał. Wszyscy biorą udział w terapeutycznym turnusie pod troskliwym okiem Remka. I tworzą najsmutniejszą komedię roku.


| The characters in the movie are a part of a strong and important community - the community of lonely people. Their lives call for changes which they do not want to accommodate to. Only when they realize the true strength of nature does their strength begin to grow in them. When they allow the nature to act, their own nature begins to change.

 

Film prezentowany w ramach: Pokaz przedpremierowy z udziałem twórców.ZWIASTUN:

Bookmark and Share