kpb

Po europejsku

tytuł oryginalny: Los Europeos

reżyseria: Víctor García León
aktorzy: Juan Diego Botto, Raúl Arévalo, Stéphane Caillard

czas trwania: 89 min.
produkcja: Hiszpania 2020
język: hiszpański
napisy: polskie, angielske
in Spanish with Polish and English subtitles
info: Tydzień Kina Hiszpańskiego

Film zrealizowano na Ibizie, na podstawie powieści Rafaela Azcony "Los europeos". Hiszpania, koniec lat 50. ubiegłego wieku. Dwóch kawalerów po trzydziestce – pochodzący z prowincji kreślarz Miguel (Raúl Arévalo) i jedyny syn dobrze sytuowanego architekta, Antonio (Juan Diego Botto), jadą na wczasy na Ibizę, skuszeni seksualnymi legendami o europejskich turystkach i iluzją wolności.

 
Na wyspie rzucają się w wir imprez organizowanych przez dobrze sytuowanych wczasowiczów, w który wciągają ich poznane tam dziewczyny z Walencji. Antonio jest zachwycony i w nowym środowisku czuje się jak ryba w wodzie. Należy do tej samej klasy co imprezowicze. Miguel woli odsunąć się na bok, dopóki nie spotka młodej Francuzki, tajemniczej Odette (Stéphane Caillard), która przekona go, żeby dołączył do nieustającej zabawy. Podczas gdy Antonio staje się największym flirciarzem w okolicy, Miguel żyje pięknym romansem z Odette. Jednak z pozoru idealne wakacje okażą się zupełnie inne niż się spodziewali. 

 

| Spain at the end of the 50s. Miguel and Antonio, both single and in their early 30s, go on a trip to Ibiza, lured by the European sexual myth and the illusion of freedom. But on the island, nothing will be as they expected.

 

Film prezentowany w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

Bookmark and Share