kpb

Niewinność

tytuł oryginalny: La innocència

reżyseria: Lucía Alemany
aktorzy: Sonia Almarcha, Carmen Arrufat, Joel Bosqued

czas trwania: 92 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: kataloński, hiszpański
napisy: polskie, angielskie
in Catalan and Spanish with Polish and English subtitles

MFF San Sebastián 2019: Nominacja do nagrody za najlepszy debiut

 
Oparty na własnych doświadczeniach debiut Lucíi Alemany, którego akcja toczy się latem w rodzinnych stronach reżyserki, podczas świąt patrona wsi. Film jest osobistym portretem małej walencjańskiej wioski, historią bohaterki i opowieścią o Traiguerze w prowincji Castellón.

 
Lis (Carmen Arrufat) jest wysportowaną, zdolną nastolatką. Chce wyrwać się z rodzinnej wioski, która jest już dla niej za mała. Marzy o pracy cyrku, ale wie, że osiągnięcie celu nie będzie łatwe. Czeka ją walka z rodzicami (Laia Marull, Sergi López), którzy nie rozumieją i nie wspierają pragnień córki.

 
Jest lato. Lis spędza je na zabawach z przyjaciółkami i kolegami – jest wśród nich Polak – oraz na wygłupach ze starszym od niej o kilka lat chłopakiem, Nestorem (Joel Bosqued). Wszechobecni sąsiedzi i nieustanne plotki zmuszają Lis do ukrywania związku. Nie chce, żeby dowiedzieli się o nim rodzice. Tymczasem sielankowe lato dobiega końca, a nadchodząca jesień wywróci jej życie do góry nogami.

 

| Lis enjoys one more summer with her friends. The town's lack of intimacy, enforced by scandalmonger neighbours, means she keeps her relationship status secret, but the end of summer arrives with an unpleasant surprise.

 

Film prezentowany w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share