kpb

Litus

tytuł oryginalny: Litus

reżyseria: Dani de la Orden
aktorzy: Belén Cuesta, Adrián Lastra, Álex García

czas trwania: 85 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Lato Kina Hiszpańskiego

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: Najlepszy aktor drugoplanowy (Quim Gutiérrez)

 
Kilka miesięcy po śmierci Litusa, Toni (Quim Gutiérrez) organizuje zebranie przyjaciół zmarłego brata, którzy od dłuższego czasu się nie mieli ze sobą kontaktu. Pretekstem są listy pożegnalne, które zostawił dla nich Litus. Nikt się tego nie spodziewał – ani jego była dziewczyna, Laia (Belén Cuesta), którą niektórzy obwiniali o samobójstwo Litusa, ani jego najlepsi przyjaciele, Pablo (Álex García) i Marcos (Adrián Lastra), którego odejście kompana pogrążyło w głębokim smutku, ani dawna narzeczona Marcosa, Su (Marta Nieto), która właśnie wychodzi za mąż za innego, ani Pepe (Miquel Fernández), który grał z Litusem w zespole muzycznym.

 
Spotkanie, które w założeniu miało być poświęcone wspomnieniom o Litusie, staje się okazją do ujawnienia intymnych, głęboko skrywanych sekretów, co prowadzi do wybuchu nagromadzonych przez lata emocji i rozładowania napięć.

 
Film wyreżyserował Dani de la Orden (Fiesta, 18.TKH). Quim Gutiérrez (Sławetny: Agent Sekretny, 16.TKH) grający rolę brata Litusa, odebrał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Maladze.

 

| A group of friends reunited after the suicide of one of them must to face all the secret and lies between them.

 

Film prezentowany w ramach: Lato Kina Hiszpańskiego

 

Wcześniej w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share