kpb

Kapela

tytuł oryginalny: La banda

reżyseria: Roberto Bueso
aktorzy: Olga Alamán, Enric Benavent, Carlo Blanco

czas trwania: 87 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: kataloński, hiszpański
napisy: polskie, angielskie
in Catalan and Spanish with Polish and English subtitles
info: Tydzień Kina Hiszpańskiego

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: Udział w Konkursie Głównym


Powiew młodości, spontaniczności i świeżości. Debiut reżyserski Roberta Bueso, opowiadający o powrocie do korzeni. Prosty, subtelny i delikatny film zaprasza do podróży w przeszłość i refleksji na temat niepewnej przyszłości.

 
Edu (Gonzalo Fernández) wyjechał do Londynu w pogoni za marzeniami – chciał zostać muzykiem. Ślub brata (Carlo Blanco) sprawia, że wraca do rodzinnego miasteczka w Walencji. Po przyjeździe do domu czuje potrzebę odzyskania utraconego czasu i powrotu do przeszłości, którą zostawił, wyjeżdżając z kraju. Odnawia kontakt z kolegami, z którymi grał w kapeli. Czy przetrwała męska przyjaźń, która ich łączyła? Edu zobaczy się też z Alicią (Charlotte Vega), odwieczną dziewczyną jednego z najlepszych przyjaciół (Pepo Llopis). Spotkanie przypomni mu, co kiedyś ich łączyło. Czy dawne uczucie odżyje? A może narodzi się zupełnie nowe?

 

| Edu is a young musician who will have to temporarily abandon his monotonous life in dreary London to return to his hometown in Spain for his brother's wedding. After years away, a sense of strangeness and nostalgia leave him feeling like he's on the outside looking in until, gradually, the reunion with friends, family and especially, Alicia, his secret crush and his best friend's girlfriend, bring out feelings that he thought he had gotten over.

 

Film prezentowany w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share