kpb

Gdybym był bogaty

tytuł oryginalny: Si yo fuera rico

reżyseria: Álvaro Fernández-Armero
aktorzy: Álex García, Alexandra Jiménez, Jordi Sánchez

czas trwania: 98 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Lato Kina Hiszpańskiego

Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez). W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem.

 
Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście przed wszystkimi. Gdyby jego żona dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Dzielić się milionami z byłą żoną? Nie ma mowy! Santi postanawia rozkoszować się wygraną w ukryciu, wydając pieniądze jak najostrożniej, żeby nikt ze znajomych nie dowiedział się o jego bogactwie. Będzie mógł sobie pofolgować kiedy w końcu podpisze papiery rozwodowe. Czy uda mu się dochować tajemnicy?

 

| A man which wife is filing to divorce him wins 25 million EUR in the lotto, hiding her to prevent sharing the half of the prize.

 

Film prezentowany w ramach: Lato Kina Hiszpańskiego

 

Wcześniej w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share