kpb

Dni, które nadejdą

tytuł oryginalny: Els dies que vindran

reżyseria: Carlos Marques-Marcet
aktorzy: Maria Rodríguez Soto, David Verdaguer, Lupe Verdaguer Rodríguez

czas trwania: 94 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: kataloński
napisy: polskie
in Catalan with Polish subtitles

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepsza aktorka, Nagroda Młodego Jury, Nagroda Signis

 
Zwycięzca ostatniego Festiwalu Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze. Intymna opowieść, w której fantazja przeplata się z rzeczywistością, a fabuła z dokumentem. Carlos Marqués-Marcet po raz drugi w karierze poczuł smak zwycięstwa, podwójnie powtarzając sukces z 2014 roku, kiedy jego debiut reżyserski 10 000 km otrzymał Złotą Biznagę, a on sam został uznany najlepszym reżyserem.

 
Vir i Lluís są parą zaledwie od roku, kiedy zaskakuje ich ciąża, która wywraca ich świat do góry nogami. Nie mieli jeszcze w stosunku do siebie ostatecznych planów, nie byli też przygotowani na rodzicielstwo. Perspektywa pojawienia się dziecka budzi w nich skrajne emocje – od lęku do radości, a marzenia muszą skonfrontować z realiami.

 
Reżyser filmu, powierzył główną rolę Davidowi Verdeguerowi (10 000 km, Lato 1993), któremu towarzyszy María Rodríguez, prywatnie partnerka aktora, która zgodziła się na sfilmowanie całego przebiegu ciąży. Fabuła filmu jest więc kroniką intensywnych przeżyć zarówno fikcyjnej jak i prawdziwej pary bohaterów z Barcelony.

 

| Vir and Lluis have been dating for a year now. Vir finds out she is pregnant. During the next nine months, Vir and Lluis will live their fears, joys, expectations and realities that, during their pregnancy, grow before them.

 

Film prezentowany w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share