kpb

Bo pójdzie z dymem

tytuł oryginalny: Antes de la quema

reżyseria: Fernando Colomo
aktorzy: Salva Reina, Manuela Velasco, Maggie Civantos

czas trwania: 96 min.
produkcja: Hiszpania 2019
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Tydzień Kina Hiszpańskiego

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Maggie Civantos), Nagroda publiczności

 
Karnawałowo-narkotyczna komedia w reżyserii Fernanda Colomo, (Isla Bonita, 16.TKH), do której zdjęcia powstały w Kadyksie, Barbate i Madrycie.

 
Quique (Salva Reina) ma trzydzieści lat i pochodzi z Kadyksu. Jest bardzo zabawny, jak połowa miasta, i jak połowa miasta bezrobotny. Jego ojciec nie żyje, siostra (Maggie Civantos), siedzi w więzieniu za rozprowadzanie narkotyków, a matka (María Alfonsa Rosso), cierpi na Alzheimera. Quique musi więc za wszelką cenę zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny. Tymczasem jednak przygotowuje się ze swoim zespołem do zbliżającego się konkursu karnawałowych śpiewanych dowcipów.

 
Wszyscy wiedzą, że Quique jest w finansowym potrzasku. Pewnego dnia El Tuti (Joaquín Núñez), miejscowy diler, prosi go o pomoc w kradzieży największego w Hiszpanii ładunku narkotyków. I żeby tego było mało, muszą to zrobić jak najszybciej, zanim policja puści cały towar z dymem. Jest na to tylko jeden sposób – muszą wejść we współpracę z bandą zawodowych złodziei, którym przewodzi El Gallego (Manuel Manquiña). W szajce jest też Rosario (Manuela Velasco), do której Quique zaczyna czuć miętę…

 

| Quique is a successful 30-year-old composer. He does not have the necessary funds to support a broken family. With a sister who is in prison for trafficking drugs and an elderly mother suffering from Alzheimer's, he decides to reconcile his activity with a new job: Drug dealer.

 

Film prezentowany w ramach: 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share