kpb

Spójrz na mnie

tytuł oryginalny: Look At Me

reżyseria: Néjib Belkadhi
aktorzy: Nidhal Saadi, Saoussen Maalej, Aziz El Gebaly

czas trwania: 98 min.
produkcja: Tunezja/Francja/Katar 2018
język: arabski, francuski
napisy: polskie, angielskie
in Arabic and French with Polish and English subtitles
info: Afrykamera

Wzruszająca opowieść o trudnej relacji ojca z autystycznym synem, dojrzewaniu do odpowiedzialności, uczeniu się swego dziecka i walce o jego rozwój.


Wypadek Sarah sprawia, że Lotfi, który porzucił rodzinę i ułożył sobie życie z inną kobietą w Marsylii, musi przyjechać na kilka dni do Tunezji, aby zająć się synkiem. Przebywając z nim, walcząc z codziennymi trudnościami i starając się zorganizować dziecku dom opieki, dochodzi do przekonania, że nie chce znów opuszczać Youssefa. Czy jednak chłopiec jest w stanie zaufać ojcu, który go zostawił? I jak zareaguje nowa partnerka Lotfi’ego, kiedy się dowie, że ten ma drugą rodzinę?

 
Urodzony w Tunisie Néjib Belkadhi w 1999 r. został dyrektorem Canal + Horizons. W 2005 r. nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy Tsawer, który był pokazywany na około 30 festiwalach w 11 krajach. Wyreżyserował także filmy VHS Kahloucha (2006), Bastardo (2013) oraz 7 i ½ (2014).


| Look at Me is the moving story of a difficult relationship between a father and his autistic son, coming to terms with responsibility, learning to understand your child and fighting for their development. Sarah’s accident means that Lotfi, who has left his family and made a new life for himself with another woman in Marseille, has to come back to Tunisia for a few days to look after his young son. Spending time with him, fighting everyday difficulties and trying to find him a care home, he comes to realise that he doesn’t want to leave Youssef again. But will the boy be able to trust the father who abandoned him and finally look him in the eye? And how will Lotfi’s new partner react when she finds out that he has another family and that she’s been lied to?

 

Pokaz w ramach Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera 2020

 

 


ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share