kpb

Kłamstewko

tytuł oryginalny: The Farewell

reżyseria: Lulu Wang
aktorzy: Awkwafina, Zhao Shuzhen, Tzi Ma, Diana Lin

czas trwania: 100 min.
produkcja: Chiny/USA 2019
premiera: 2020-02-07
język: mandaryński, angielski, japoński, włoski
napisy: polskie
in Mandarin, English, Japonese and Italian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2020: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Awkwafina), Najlepszy film zagraniczny - nominacja


Okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów roku. Kłamstewko to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.


Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego Między słowami Sofii Coppoli. W rolach głównych: nagrodzona Złotym Globem Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood, nagrodzona już m.in. statuetką Gotham Awards dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła już nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

 

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

 

| A headstrong Chinese-American woman returns to China when her beloved grandmother is diagnosed with terminal cancer. Billi struggles with her family's decision to keep grandma in the dark about her own illness as they all stage an impromptu wedding to see grandma one last time.

 


GŁOSY PRASY:


Rewelacyjny pod każdym względem film Lulu Wang ze zjawiskową Awkwafiną, mocną kandydatką do Oscara, to zabawny, wzruszający, pełen życia film o relacjach rodzinnych w każdej kulturze
The Rolling Stone


Awkwafina zachwyca w poruszającej, pełnej dowcipu historii o spotkaniu różnych kultur
The Guardian

 

 

Wcześniej w ramach: Klub Wysokich Obcasów (przedpremierowo!), Premiery Psychologicznej, Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 8.: B jak Bliskość oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 2: Kino jest kobietą.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share