kpb

Buster Keaton - krótkie filmy

tytuł oryginalny: Buster Keaton - short films

reżyseria: Buster Keaton, Edward F. Cline
aktorzy: Buster Keaton, Virginia Fox

czas trwania: 84 min.
produkcja: USA 1922
język: plansze w języku angielskim
napisy: polskie
English intertitles with Polish subtitles
info: 20. Festiwal Filmu Niemego

KOZA | THE GOAT
(Buster Keaton) USA 1921, 23’


Keaton zostaje przez pomyłkę sfotografowany jako poszukiwany listem gończym przestępca. Oszołomiony, ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w domu pięknej i współczującej Virginii (Virginia Fox), jednak nawet tam nie jest do końca bezpieczny.

FRAGMENT:


SĄSIEDZI | NEIGHBOURS
(Edward F. Cline, Buster Keaton) USA 1920, 23’


Ta krótka historia Romea i Julii rozgrywa się w sąsiadujących kamienicach, odgrodzonych od siebie drewnianym płotem. Mimo nienawiści dzielącej mieszkające obok siebie rodziny, ich najmłodsi przedstawiciele zakochują się w sobie i postanawiają walczyć o swój związek.

FRAGMENT:


POLICJANCI | COPS
(Edward F. Cline, Buster Keaton) USA 1922, 17’


Film uznawany za jedną z najlepszych slapstickowych komedii. Główny bohater (Keaton) dostaje kosza od córki burmistrza (Virginia Fox), która nie chce wyjść za człowieka, który nie jest wielkim biznesmenem. Przygnębiony Keaton trafia na uliczną paradę policji, gdzie przypadkowa eksplozja podłożonej przez anarchistów bomby, wywołuje lawinę przezabawnych nieporozumień.

FRAGMENT:


W TEATRZE | THE PLAYHOUSE
(Buster Keaton, Edward F. Cline) USA 1921, 24’


Buster Keaton w roli szeregowego pracownika teatru, który marzy o sławie i uznaniu. Mistrz burleski wciela się tutaj w aktora na scenie, chór, dyrygenta, muzyków, a nawet widownię! Dzięki niezwykłym rozwiązaniom montażowym, słynny komik pojawia się na ekranie w kilku wcieleniach jednocześnie.

FRAGMENT:


| A set of short films with “The Great Stone Face”. Keaton escapes the police, falls in love with a girl next door hated by his parents and fantasises about a great theatrical success.

 

Filmy prezentowane w ramach 20. Festiwalu Filmu Niemego.

Bookmark and Share