kpb

Charlie Chaplin - krótkie filmy

tytuł oryginalny: Charlie Chaplin - short films

reżyseria: George Nichols, Charles Chaplin
aktorzy: Charles Chaplin, Mabel Normand, Roscoe 'Fatty' Arbuckle, Ford Sterling, Chester Conklin, Edna Purviance

czas trwania: 72 min.
produkcja: USA 2014
język: plansze w języku angielskim
napisy: polskie
English intertitles with Polish subtitles
info: 20. Festiwal Filmu Niemego

CHARLIE GRA W FILMIE | A FILM JOHNNIE
(George Nichols) USA 1914, 12’


Charlie idzie do kina, gdzie zakochuje się w dziewczynie z ekranu. W poszukiwaniu ukochanej rusza do wytwórni filmowej Keystone. Niestety, na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności, przerywa nagranie i powoduje pożar. Na ekranie, obok Chaplina, pojawiają się inne popularne wówczas postaci z branży filmowej: Mabel Normand, Roscoe 'Fatty' Arbuckle oraz Ford Sterling.


CHARLIE PIEKARZEM | DOUGH AND DYNAMITE
(Charles Chaplin) USA 1914, 29’


W czasie strajku piekarzy dwóch kelnerów (w tych rolach Chaplin i zapomniany komik ze stajni Macka Senneta, Chester Conklin) musi przejąć piekarnię. Nowi pracownicy nie wiedzą jednak, że buntownicy mają wobec łamistrajków niecny plan, którego realizacja doprowadzi do iście wybuchowego finału.


CHARLIE BOKSEREM | THE CHAMPION
(Charles Chaplin) USA 1915, 31’


Charlie, idąc ulicą w towarzystwie swojego buldoga, znajduje podkowę, która ma przynieść mu szczęście. Amulet wyraźnie wskazuje drogę do areny, na której trenuje słynny bokser Spike Dugan, szukający aktualnie partnerów do sparingu. Charlie podejmuje się tego zadania i na wszelki wypadek chowa szczęśliwą podkowę w rękawicy bokserskiej, co ostatecznie daje mu zwycięstwo. Zachwycony trener Dugana, a równocześnie ojciec pewnej uroczej dziewczyny (Edna Purviance), zaczyna przygotowywać Charliego do walki z mistrzem świata.

FRAGMENT:


| A good-natured tramp falls in love with a movie star, replaces striking bakers and makes an unexpected career as a boxer.


Filmy prezentowane w ramach 20. Festiwalu Filmu Niemego.

Bookmark and Share