kpb

Kraków Street Band

fot. T. Sarna

 

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a jej najnowsza płyta Going Away otrzymała w 2019 roku nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

 
Zespół narodził się w 2014 roku i początkowo wszystkie jego działania muzyczne odbywały się na krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty, która powstała dzięki kampanii crowdfundingowej. Zespół dostał się także do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury. W corocznej ankiecie czasopisma Twój Blues Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”. W marcu 2018 roku zespół jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia).

 
W skład Kraków Street Band wchodzą:
Łukasz Wiśniewski - wokal / harmonijka
Tomek Kruk - gitara dobro
Piotr Grząślewicz - banjo
Adam Partyka - perkusja
Miłosz Skwirut - kontrabas
Krzysztof Chlipała - saksofon
Wojtek Szela - trąbka

 
// Krakowstreetband.com
// facebook.com/krakowstreetband
 

| A musical landmark of Krakow, which began its activity with concerts on the city streets. Combination of blues, country, folk and jazz.

 

Kraków Street Band wystąpi w ramach 20. Festiwalu Filmu Niemego.

BUSTER I MILION KRÓW | GO WEST
(Buster Keaton) US 1925, 69’
niedziela, 8 grudnia 2019, godz. 20.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26)

Bookmark and Share