kpb

Żelazny most (The Iron Bridge)

tytuł oryginalny: Żelazny most

reżyseria: Monika Jordan-Młodzianowska
aktorzy: Julia Kijowska, Łukasz Simlat, Bartłomiej Topa

czas trwania: 84 min.
produkcja: Polska 2019
premiera: 2019-11-22
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

Debiut reżyserski Moniki Jordan-Młodzianowskiej z Bartłomiejem Topą, Łukaszem Simlatem i Julią Kijowska w rolach głównych.


Żelazny most to dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosnej relacji. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper (Bartłomiej Topa) ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara (Łukasz Simlat), również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką Magdą (Julia Kijowska), Kacper wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. W czasie ich kolejnej schadzki w kopalni następuje tąpnięcie, a Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Kochankowie rzucają się do akcji ratowniczej. Muszą uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że przyczynili się do dramatu zasypanego męża i przyjaciela. Nie pomaga im gorące uczucie, którym siebie darzą. Zbyt wiele niepodjętych decyzji, zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Każdy z bohaterów będzie się musiał skonfrontować z nimi sam.


| Kacper, who works as a foreman, has an affair with the wife of his best friend Oskar, also a miner. To meet his mistress, he assigns Oskar to the distant and dangerous coal seams. As the lovers enjoy their rendezvous, Oskar gets buried underground, so they throw themselves into a rescue mission.

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share