kpb

Pamiętnik Florki - zestaw VI

tytuł oryginalny: Pamętnik Florki

reżyseria: A. Wróblewska-Dzwoniarek, J. Martyn, D. Cieśla, J. Bartczak, B. Koniecka, J. Dudzińska, M. Skrobecki, A. Mikina, P. Rogowski, B. Izdebska, M. Stróżycka

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska 2019
język: polski
in Polish

SUPERBOHATEROWIE
Florka z Klemensem, zainspirowani oglądanym w kinie filmem, postanawiają zostać superbohaterami ratującymi świat. Jako Turbo Ryjówka i Super Chomik przemierzają Ryjówkowo poszukując okazji do zaprezentowania swoich super mocy.  Szybko okazuje się, że ratowanie świata jest o wiele mniej spektakularne niż wydawało się na początku.

 
KTOŚ INNY
Do domu Florki przychodzi Pani Sroka opowiadając o niebezpiecznym potworze, który zamieszkał nieopodal - pod lasem. Podobną historię przekazuje Florce listonosz a później koledzy z przedszkola. Nikt jednak potwora nie widział, a każdy o nim opowiada. Florka z Klemensem spotykają przybysza przy fontannie i tak rozpoczyna się przygoda, podczas której bohaterowie odcinka dowiadują się, że nie warto wierzyć plotkom, a warto poznawać ludzi od których wiele możemy się nauczyć.

 
BATONIK CZY CZEKOLADA
Florka wraz z całą grupą z przedszkola wybiera się do lasu by obserwować rośliny. Podczas wycieczki nie tylko poznaje nowe gatunki leśnej flory, ale przede wszystkim uczy się co to znaczy dzielić się, czym można się dzielić i czemu podzielony batonik smakuje lepiej niż ten jedzony w całości, ale w samotności.

 
MEDAL
Podczas zajęć w przedszkolu Florka przypadkiem odkrywa swój wyjątkowy talent do biegania. Rozpoczyna treningi. Wkrótce okazuje się, że w sporcie poza ćwiczeniem mięśni trzeba też nauczyć się wygrywać, przegrywać, a przede wszystkim zrozumieć, że to nie medal czyni ze sportowca zwycięzcę.

 
JAKIE ŚLICZNE
Florka z Klemensem i jego tatą pracują w garażu nad zbudowaniem robota. Młoda Ryjówka z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach, aż do momentu kiedy dostrzega prześliczny mały śrubokręt. Pokusa posiadania narzędzia jest tak duża, że zabiera go z garażu nie pytając o zgodę. Przez resztę dnia Florka musi mierzyć się z poczuciem winy, wstydem, ale także radością z posiadania małego skarbu. Najtrudniejsze okazuje się jednak przyznanie do winy, przeprosiny i związany z tym wstyd.

Bookmark and Share