kpb

A to mój przyjaciel robot

tytuł oryginalny: Hi, A.I.

reżyseria: Isabella Wilinger

czas trwania: 90 min.
produkcja: Niemcy 2019
język: angielski, japoński, niemiecki, włoski
napisy: angielskie
in English, Japanese, German and Italian with English subtitles
info: Unsound 2019

Roboty są coraz bliżej nas, a za 20 lat będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne maszyny coraz bardziej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. Posiadając uderzające podobieństwo do żywych istot, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie, stają się nie tyle rzeczami, co nowymi istotami na Ziemi.


Film Isabelli Wilinger bada relacje między ludźmi i robotami. Przedstawia przeplatające się ze sobą historie: m.in. amerykańskiego mężczyzny i jego seksualnego robota Harmony oraz japońskiej kobiety i zaprojektowanym przez jej syna robota Pepper. Równocześnie zadaje serię intrygujących pytań: czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza? Co zyskujemy dzięki tej nowej technologii? A co tak naprawdę tracimy?

 

| Hi, A.I. explores the relationship between humans and robots, including the stories of an American man and his sex robot Harmony, and an elderly Japnese woman whose son has designed a childlike companion robot for her called Pepper. Through her film, German director Isa Willinger offers a different perspective on solidarity - now and into the future - as well as isolation.

Pokaz w ramach: Unsound Festival 2019 - program filmowy

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share