kpb

Downton Abbey

tytuł oryginalny: Downton Abbey

reżyseria: Michael Engler
aktorzy: Hugh Bonneville’em, Laurą Carmichael, Michelle Dockerey, Joanne Froggatt, Elizabeth McGovern i Maggie Smith

czas trwania: 122 min.
produkcja: Wielka Brytania 2019
premiera: 2019-09-13
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Jest rok 1927 (rok po zakończeniu szóstego sezonu serialu). Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej.


Na ekranie zobaczymy całą – znaną z przebojowego serialu – obsadę. Za scenariusz odpowiada laureat Oscara® Julian Fellowes.


Serial Downton Abbey śledził losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni lat, począwszy od przynoszącego wielkie przemiany społeczne przełomu XIX i XX wieku. Sześć sezonów przyniosło twórcom 3 Złote Globy, 15 Prime Time Emmy Awards, nagrodę specjalną BAFTA oraz 69 nominacji do nagród Emmy, co pozwoliło serialowi na ustanowienie swoistego rekordu – stał się najczęściej nominowanym nie-amerykańskim serialem w historii Emmy. Obraz trafił także do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej w historii oceniony przez krytyków show telewizyjny.


Na ekranie spotkamy się m.in. z Hugh Bonneville’em, Laurą Carmichael, Michelle Dockerey, Joanne Froggatt, Elizabeth McGovern i Maggie Smith.

 

| The continuing story of the Crawley family, wealthy owners of a large estate in the English countryside in the early 20th century.

 

Wcześniej w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 8.: B jak Bliskość

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share