kpb

Stacja przesiadkowa

tytuł oryginalny: Dao cua dan ngu cu

reżyseria: Anh Hong
aktorzy: Hoang Phuc Nguyen, Ngoc Hiep Nguyen, Hong Phuoc Pham, Ngoc Thanh Tam

czas trwania: 93 min.
produkcja: Wietnam 2017
język: wietnamski
napisy: polskie, angielskie
in Vietnamese with Polish and English subtitles
info: Pregląd Filmów Wietnamskich

Phuoc wędruje bez celu, aż w końcu trafia do „Białej nocy” – restauracji prowadzonej przez Szefa. Mężczyzna włącza się w życie nietypowego miejsca i dzieli pokój z pracownikami Ahmedem i Mienem. Poznaje również źle traktowaną żonę Szefa oraz jego piękną córkę Chu, która ze względu na swoją niepełnosprawność jest przez ojca odseparowywana od świata zewnętrznego. Jedynymi znajomymi Chu są pracownicy restauracji, z którymi nawiązuje intymne relacje. Tworzy się miłosny trójkąt pomiędzy Phuoc’iem, Chu i Mienem, o którym dowiaduje się apodyktyczny ojciec. Jego reakcja na to odkrycie jest dość niespodziewana.


Film powstał na kanwie opowiadania autorstwa Do Phuoc Tiena. Jego reżyserka, Hong Anh jest uznaną wietnamską aktorką, która popularność zdobyła m.in. dzięki występowi w innym filmie prezentowanym podczas Przeglądu – Historii na piasku pisanej. Stacja przesiadkowa to jej debiut reżyserski.

 

| Adapted from the short story with the same name by author DO PHUOC TIEN, The Way Station depicts the confusion and uncertainty in the journey of finding happiness and meanings in life of our characters, from what represents the interesting and unique Vietnamese culture, hidden in the multi-cultured and coloured of Vietnamese life.

 

 

Film prezentowany w ramach wydarzenia: Przegląd Filmów Wietnamskich

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share