kpb

W rytmie Kuby

tytuł oryginalny: A Tuba To Cuba

reżyseria: T.G. Herrington, Danny Clinch

czas trwania: 82 min.
produkcja: USA/Kuba 2018
premiera: 2019-04-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Lenie Tanie Kinobranie

W rytmie Kuby opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu Preservation Hall Jazz Band, który odtwarza swoje muzyczne korzenie. W tym celu przemierza Kubę w poszukiwaniu muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie.

 

Inicjatorem tej podróży, mającej wręcz cechy wyprawy naukowej, jest lider zespołu Ben Jaffe, który chce spełnić marzenie swojego zmarłego ojca, założyciela Preservation Hall Jazz Band.

 

Na ognistej wyspie zespół szuka inspiracji, nowych, intrygujących brzmień, a także swoich muzycznych korzeni. Współpraca z kubańskimi artystami stopniowo uświadamia uczestnikom wyprawy, a także widzowi, że w świecie muzyki polityczne i geograficzne granice bardzo łatwo się zacierają, a dźwięki wydobywane z instrumentów stanowią wspaniałą, ponadjęzykową nić porozumienia.

W rytmie Kuby to prawdziwa gratka dla wielbicieli pozytywnych kubańskich dźwięków i klimatu rodem z hawańskich klubów. To film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom Buena Vista Social Club czy Sugar Man.


Twórcy filmu oraz pełni energii muzycy zapraszają widzów do wspólnej podróży po kraju, gdzie każdy jest młody, a muzyka porywa do tańca. W rytmie Kuby to możliwość przekonania się na własne oczy (i uszy!) o sile muzycznego języka, będącego mostem łączącym ludzi z całego świata.

 

| A Tuba To Cuba follows New Orleans' famed Preservation Hall Jazz Band as they retrace their musical roots from the storied city of jazz to the shores of Cuba and in turn discover a connection that runs much deeper than could have been imagined.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 1: Filmy, które cię odprężą

Pokaz w ramach: W rytmie Kuby - pokaz specjalny

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share