kpb

Just Friends

tytuł oryginalny: Gewoon Vrienden

reżyseria: Annemarie van de Mond
aktorzy: Majd Mardo, Josha Stradowski

czas trwania: 103 min.
produkcja: Holandia 2018
język: holenderski
napisy: polskie, angielskie
in Dutch with Polish and English subtitles
info: 10. LGBT Film Festival

Perth International Queer Film Festival: Film otwarcia
MIX Milano International Lesbian and Gay Film Festival: Nagroda publiczności


 
Joris, jasnowłosy, uzależniony od siłowni chłopak, jest tak przystojny, że mógłby bez trudu zostać modelem. Coś jest jednak nie tak – bohater zmaga się z pustką, jaką zostawiła w nim przed laty śmierć ojca. Całe dnie spędza jeżdżąc motocyklem po pustych okolicach, bawiąc się dronem i szukając odpowiedzi na niewypowiedziane pytania o sens życia. Tymczasem w Amsterdamie na scenach gejowskich klubów szaleje drugi bohater filmu – Yad. Kiedy jednej z imprez o mało nie przypłaca życiem, próbuje nieco wyhamować. Wraca do rodzinnego miasta, gdzie ma nadzieję odnaleźć wewnętrzny spokój. Podejmuje tam pracę jako pomocnik starszej pani, babci Jorisa.

 
Film, łącząc konwencje komedii i dramatu, mówi o tym, że miłość rozdrapuje stare rany tak samo, jak może je leczyć. Jest niczym mądra rada babci Jorisa: Miłości nie można kontrolować, ona kontroluje Ciebie.

 

| Gewoon Vrienden (Just Friends) is a romantic comedy. The tough Joris doesn't come loose from his mother who is addicted to plastic surgery. Medical student Yad has snorted too much of various drugs and returns to his strict mother. Yad works as a domestic help for the grandmother of Joris. There they meet and they fall in love immediately, but before they can surrender to their love, they first have to balance things with their mothers.

 

Pokaz w ramach: 10. LGBT Film Festival

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share