kpb

Podły, okrutny, zły

tytuł oryginalny: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

reżyseria: Joe Berlinger
aktorzy: Zac Efron, Lily Collins, John Malkovich

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2019
premiera: 2019-05-10
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (w tej roli doskonały Zac Efron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych.

 

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły?

 

Niewinna twarz Teda Bundy'ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć.

 

Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

 

Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców na świecie. Mężczyzna przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet (udowodniono mu 21 morderstw, ale sam przyznał się do 30). Za popełnione przestępstwa został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku w Raiford na Florydzie.

 

| A chronicle of the crimes of Ted Bundy, from the perspective of his longtime girlfriend, Elizabeth Kloepfer, who refused to believe the truth about him for years.

 

Film prezentowany w ramach festiwalu
Letnie Tanie Kinobranie 2020: tydzień 2. S jak szaleństwo

 

Wcześniej w ramach: Premiera psychologiczna,  Podły, okrutny, zły - pokazy przedpremierowe, Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 9: Filmy, o których nie przestaniesz myśleć oraz w kinie samochodowym Rozrywka.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share