kpb

Dreamland

tytuł oryginalny: Dreamland

reżyseria: Stanisław Berbeka

czas trwania: 85 min.
produkcja: Polska 2018
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Kino Objazdowe

Krakowski Festiwal Filmowy 2018: Konkurs polski
Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem 2018: najlepszy film polski, Nagroda Publiczności

 

W dokumencie Stanisława Berbeki odżywają wspomnienia o ojcu reżysera – Macieju Berbece. Dzięki relacjom świadków wypraw, wspomnieniom najbliższych oraz archiwalnym nagraniom (filmowym oraz dźwiękowym) przybliżamy się do sposobu myślenia wybitnego polskiego himalaisty i podróżnika.

 

Wśród opowieści o rodzinie, wyznawanych przez Berbekę wartościach oraz najważniejszych wyprawach pojawia się także wątek zimowej wyprawy na Broad Peak. 5 marca 2013 roku bohater filmu osiągnął swój wymarzony cel, jednak zginął podczas próby zejścia ze szczytu

 

REŻYSER O FILMIE:

Nie zdążyłem porozmawiać z tatą o wielu rzeczach. Pomyślałem, że przy okazji filmu dowiem się tego, czego o nim nie wiem. Rozmowy z babcią, naszą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi taty coraz bardziej mnie do niego zbliżały. Potem pojawił się mój synek Tadzio i oczywistym stało się, że muszę zrobić ten film dla niego.

- Stanisław Berbeka

 

Film prezentowany w ramach Kino Objazdowe - plenerowe pokazy filmowe w Małopolsce.

 

Wcześniej w ramach: Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem, 58. KFF: KONKURS POLSKI 4: BERNARD + PLAY + DREAMLAND oraz Ekskluzywny pokaz w E-kinie Pod Baranami.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share