kpb

Płomienie

tytuł oryginalny: Beo-ning

reżyseria: Chang-dong Lee
aktorzy: Ah in Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jun, Soo-kyung Kim, Seungho Choi

czas trwania: 148 min.
produkcja: Korea Południowa 2018
premiera: 2018-12-28
język: koreański, angielski
napisy: polskie
in Korean and English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2019: koreański kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI), Nagroda Vulcain de L'Artiste-Technicien
Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych Manaki Brothers 2018: Złota Kamera dla najlepszego operatora (Kyung-Pyo Hong)

 

Jong-soo żyje z dorywczych prac w rodzinnym miasteczku położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, która twierdzi, że jest jego dawną koleżanką z klasy. Dziewczyna wyznaje, że w młodości bardzo go lubiła, ale on nigdy jej nie zauważał. Opowiada mu o planowanej podróży do Afryki i prosi go o zajęcie się kotem pod jej nieobecność. Kilka tygodni później zauroczony Jong-soo ma odebrać ją z lotniska, ale Hae-mi pojawia się w towarzystwie bogatego światowca Bena, którego poznała w Kenii. Z dnia na dzień nowy partner jego ukochanej budzi w chłopaku coraz większe podejrzenia.

 

Nazywany nasubtelniejszym thrillerem wszechczasów film Płomienie to luźna adaptacja opowiadania Spalenie stodoły  światowej sławy japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego. Twórcą filmu jest wybitny koreański reżyser Chang-dong Lee, który specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury. W jednej z głównych ról występuje Steven Yeun, gwiazda serialu The Walking Dead

 

| Jong-su bumps into a girl who used to live in the same neighborhood as him, who asks him to look after her cat while on a trip to Africa. When back, she introduces Ben, a mysterious guy she met there, who confess his secret hobby.

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 4: Kino na świecie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share