kpb

Noc Kin Studyjnych (online) 2020

12 grudnia zapraszamy na pierwszą Noc Kin Studyjnych, organizowaną w ramach cyklu „Krakowskie Noce”. W ramach wydarzenia, krakowskie kina studyjne zapraszają do swoich wirtualnych sal na specjalne projekcje. Udział w akcji bierze także Kino Pod Baranami, które przygotowało filmy dla dorosłych i dla dzieci. Udział w pokazach - bezpłatny!


W ramach Nocy Kin Studyjnych, przygotowaliśmy seanse dla widzów w każdym wieku. Starsi wielbiciele X muzy będą mogli zobaczyć dwa filmy (Małe szczęścia i Wielkie piękno) za pośrednictwem autorskiej platformy e-kinopodbaranami.pl. Natomiast młodsi, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z filmem, zobaczą Superagentkę na zrzeszającej polskie kina studyjne stronie MOJEeKINO.pl


Pierwsza z filmowych wypraw, w jakie udadzą się dorośli widzowie będzie miała swój finał w sercu Francji. Wszystko to za sprawą francuskiej komedii Małe szczęścia, w której lekkość i humor przeplatają się z wnikliwą socjologiczną obserwacją. Celem drugiej podróży stanie się pełen magii Rzym, wspaniale sportretowany w kultowym filmie Wielkie piękno Paolo Sorrentino. Tymczasem dzieci wybiorą się do Danii, ojczyzny Hansa Christiana Andersena, by poznać tajniki pracy detektywa dzięki pełnometrażowej animacji Superagentka.

 
Do każdego z filmów przygotowana została prelekcja, dostępna na kanale Youtube Kina Pod Baranami. Wprowadzenie do filmów wygłasza Kaja Łuczyńska - absolwentka filmoznawstwa, doktorantka UJ, prelegentka i edukatorka filmowa.

 
Wstęp na pokazy w ramach Nocy Kin Studyjnych jest darmowy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, należy dokonać rezerwacji biletu za pomocą formularza.

 
W Nocy Kin Studyjnych biorą udział wszystkie krakowskie kina studyjne, zarówno te usytuowane w ścisłym centrum miasta (Kino Pod Baranami, Mikro, Paradox, Agrafka, Kijów), jak i te w Podgórzu (Kika) oraz Nowej Hucie (Sfinks).


DOSTĘP DO FILMÓW:
Aby uzyskać bezpłatny kod dostępu do filmu, należy bezpłatnie zarejestrować się na odpowiedniej platformie (w zależności od tytułu: e-kinopodbaranami.pl lub MOJEeKINO.pl) i wypełnić formularz (dostępne poniżej, przy tytułach filmów).


MAŁE SZCZĘŚCIA | LE BONHEUR DES UNS…
(Daniel Cohen) FR 2020, 100’


Rewelacyjny komediodramat Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo (Artysta), Vincent Cassel (Czarny łabędź), Florence Foresti (Barbecue) i François Damiens (La Famille Belier).

Kochająca życie Lea (Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.

Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

 
pokaz filmu Małe szczęścia na e-kinopodbaranami.pl
sobota, 12 grudnia 2020, g. 20.00

FORMULARZ zgłoszeniowy: TUTAJ [pula miejsc wyczerpana - zapisy zakończone]


Wprowadzenie do pokazu: Kaja Łuczyńska - absolwentka filmoznawstwa, doktorantka UJ. Prelegentka i edukatorka filmowa.

Wprowadzenie dostępne TUTAJ.


WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144’


Porywająca uczta wizualna przywołująca twórczość Felliniego. Film twórcy filmów Młodość, Oni i serialu Młody papież.

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.


pokaz filmu Wielkie piękno na e-kinopodbaranami.pl
film dostępny od soboty, 12 grudnia 2020, g. 12.00 - do niedzieli, 13 grudnia, g. 23.59

FORMULARZ zgłoszeniowy: TUTAJ [pula miejsc wyczerpana - zapisy zakończone]


Wprowadzenie do pokazu: Kaja Łuczyńska - absolwentka filmoznawstwa, doktorantka UJ. Prelegentka i edukatorka filmowa.

Wprowadzenie dostępne TUTAJ.

 
SUPERAGENTKA | NABOSPIONEN
(Karla von Bengtson) DK 2017, 77’


Pełnometrażowa animacja z detektywistyczną zagadką w tle. Opowieść o pasji, przyjaźni i pokonywaniu własnych strachów.

Agathe-Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę. Marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego słodycze z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.


pokaz filmu Superagentka na MOJEeKINO.pl
film dostępny od soboty, 12 grudnia 2020, g. 12.00 - do niedzieli, 13 grudnia, g. 23.59

FORMULARZ zgłoszeniowy: TUTAJ

 

Wprowadzenie do pokazu: Kaja Łuczyńska - absolwentka filmoznawstwa, doktorantka UJ. Prelegentka i edukatorka filmowa.

Wprowadzenie dostępne TUTAJ.

 


SPOT:

 

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Kin Studyjnych.

 

Bookmark and Share

archiwum