kpb

Edukacja Filmowa w Kinie Pod Baranami w roku szkolnym 2020/2021

EDUKACJA FILMOWA W KINIE POD BARANAMI
Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Kino Pod Baranami
październik 2020 – kwiecień 2021


Do 5 października przyjmujemy zgłoszenia do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami na rok szkolny 2020/2021.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli dzieci i młodzież do dołączenia do naszego projektu!


Realizowany od 14 lat (!) w Kinie Pod Baranami program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej umożliwia dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem oraz pogłębienie wiedzy na temat sztuki filmowej. Rozwija wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą, a także rozbudza zainteresowanie filmem, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.


W ramach programu oferujemy cykle edukacyjne dostosowane do wszystkich poziomów kształcenia.


Przedszkolaki zapraszamy do udziału w Filmowych przygodach – pełnych filmów aktorskich i animacji przeznaczonych właśnie dla najmłodszych kinomanów. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wybiorą się w Filmowe podróże oraz będą mogli poznać różnorodnych Filmowych bohaterów. Ich starsi koledzy z klas IV-VI przyjrzą się pełnemu niezwykłych historii Kinu współczesnemu oraz poznają problemy Młodych w obiektywie. Uczniowie z klas VII i VIII szkół podstawowych spojrzą na trudny okres dojrzewana od zupełnie nowej strony w ramach cyklu Dojrzewanie w kinie oraz przekonają się jaką rolę w życiu człowieka pełni Świat wartości.


Szczególnie bogatą ofertę przygotowaliśmy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ponieważ obecna formuła egzaminu dojrzałości wymaga od nich umiejętności zrozumienia środków, jakimi operują teksty kultury oraz otwartości na związki intertekstualne. Te umiejętności rozwijają cykle Między tekstami kultury oraz Analiza filmu. W ofercie dla tej grupy wiekowej znalazł się także cykl Trudne tematy, mierzący się z najbardziej palącymi problemami współczesnego świata oraz zamieszkujących go ludzi. Ponadto od zbliżającego się roku szkolnego zapraszamy także na zupełnie nowy cykl dla szkół ponadpodstawowych – Plastyka w filmie – przybliżający życie i twórczość artystów oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej.


Każde spotkanie składa się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji po seansie. Ponadto do wyświetlanych filmów przygotowaliśmy interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Naszymi prelegentami są przede wszystkim filmoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Karnet na cały cykl liczący 7 spotkań, kosztuje 77 zł.
Istnieje również możliwość wykupywania biletów indywidualnych, osobno na każdy z seansów – koszty wynoszą wtedy 14 zł.
Opiekunowie klas uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.


Zapisy do programu przyjmowane są do 5 października 2020 roku.
Zgłoszenia obywają się online za pośrednictwem formularza na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie/


Szczegółowe informacje na temat programu oraz listę prezentowanych filmów znajdą Państwo TUTAJ.

Bookmark and Share

archiwum