kpb

National Theatre Live: Hamlet - pokazy specjalne spektaklu

NATIONAL THEATRE LIVE: HAMLET
(reż. Lyndsey Turner)
- pokazy specjalne spektaklu

23-24 kwietnia 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

W dniach 23-24 kwietnia zapraszamy na pokazy znakomitego spektaklu zarejestrowanego w Barbican Theatre w Londynie. Na ekranie Benedict Cumberbatch jako Hamlet w legendarnej sztuce Williama Szekspira.

 

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC Sherlock, Gra tajemnic, Frankenstein transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Hamlet z jego udziałem już stał się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Po raz pierwszy spektakl transmitowany był wprost z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku. Uwspółcześniona wersja szekspirowskiej tragedii, którą dotąd obejrzało ponad 750 000 widzów, 23 kwietnia pojawi się na ekranie Kina Pod Baranami w ramach cyklu National Theatre Live. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner, współpracująca z londyńskim West Endem, Royal National Theatre, Royal Shakespeare Company i teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, znana m.in z pracy przy przedstawieniach w nowojorskiej Metropolitan Opera. Cumberbatchowi na scenie towarzyszą Ciarán Hinds (serial Gra o Tron), Sian Brooke (serial Sherlock), Kobna Holdbrook-Smith (Doktor Strange), Anastasia Hille (Królewna Śnieżka i Łowca) oraz Jim Norton (Chłopiec w pasiastej piżamie).

Hamlet prezentowany będzie z polskimi napisami.

 

BILETY: 35 zł

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

poniedziałek, 23 kwietnia
19.15
HAMLET | HAMLET
reż. Lyndsey Turner, Wielka Brytania 2015, 205’ (1 przerwa) WYPRZEDANY

 

wtorek, 24 kwietnia
19.15
HAMLET | HAMLET
reż. Lyndsey Turner, Wielka Brytania 2015, 205’ (1 przerwa)

 

O SPEKTAKLU:

HAMLET | HAMLET
reż. Lyndsey Turner, Wielka Brytania 2015, 205’ (1 przerwa)

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum