kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Twarz

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
TWARZ (reż. Małgorzata Szumowska)
sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 7 kwietnia, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów.  W programie pokaz zdobywcy Srebrnego Niedźwiedzia, filmu Twarz autorstwa Małgorzaty Szumowskiej.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

W kwietniu zobaczymy laureata Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale - film Twarz Małgorzaty Szumowskiej. Na ekranie Mateusz Kościukiewicz w roli mężczyzny, który po operacji przeszczepu twarzy próbuje wrócić do normalnego życia w lokalnej społeczności. Twórczyni filmów W imię… oraz Body/Ciało ponownie stawia swoim widzom trudne pytania i nie daje oczywistych odpowiedzi.

 

Gospodarzem spotkania będzie Staszek Lorys, uczeń klasy humanistycznej w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

TWARZ | MUG
reż. Małgorzata Szumowska, Polska 2017, 92’


fot. Bartosz Mrozowski

MFF w Berlinie 2018: Srebrny Niedźwiedź, konkurs główny

Jacek mieszka wraz ze swoją rodziną w małej wsi na południu Polski. Jest fanem zespołu Metallica, nosi długie włosy, dżinsową kamizelkę i skórzane spodnie. Chociaż sąsiedzi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jest wesołym, kochającym człowiekiem. Niedawno znalazł dziewczynę, zaręczył się, planują wspólną przyszłość. Ustalony z góry bieg życia zakłóca nieszczęśliwy wypadek, na skutek którego mężczyzna dosłownie traci swoją twarz. Po nowatorskiej operacji przeszczepu w jednym ze śląskich szpitali Jacek wraca do domu, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować.  

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum