kpb

Cinema Italia Oggi 2018 - przegląd nowego kina włoskiego

CINEMA ITALIA OGGI 2018
- przegląd nowego kina włoskiego

9-13 kwietnia 2018
Kino Pod Baranami

|| CINEMA ITALIA OGGI 2018
- Italian films festiwal
April 9-13, 2018
Kino Pod Baranami

(for details about films with EN subtitles click HERE)

 

 

W dniach 9-13 kwietnia, wspólnie z Włoskim Instytutem Kultury we współpracy z Cinecittà Luce zapraszamy na przegląd nowego kina włoskiego - Cinema Italia Oggi. Na ekranie dziewięć najciekawszych produkcji filmowych z Półwyspu Apenińskiego, które w ciągu ostatniego roku zyskały uznanie widzów i krytyków zdobywając nagrody na międzynarodowych festiwalach. 

 

W programie tegorocznej edycji przeglądu Cinema Italia Oggi krakowscy widzowie znajdą poruszające opowieści o miłości, jak komediodramat Franceski Comencini Nieporadne miłości o dwojgu ludzi próbujących się odnaleźć po zakończeniu wieloletniego związku. Prywatna sprawa to rozgrywający się w czasie II wojny światowej dramat autorstwa Paolo Tavianiego (Cezar musi umrzeć). Opowiada o włoskim partyzancie rozdartym pomiędzy działaniem w ruchu oporu a obsesyjną miłością, którą obdarzył pewną dziewczynę. W filmie Made in Italy reżyser i muzyk Luciano Ligabue stworzył swoje alter ego - mężczyznę w średnim wieku, którego małżeństwo i dotychczasowe życie staje pod znakiem zapytania. W roli głównej wystąpił Stefano Accorsi (serial Młody papież), któremu na ekranie towarzyszy popularna we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie). O sile pierwszej miłości opowiada Sicilian Ghost Story w reżyserii Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy. To historia dzielnej dziewczynki Luny, która pod wpływem uczucia rusza na poszukiwanie zaginionego kolegi z klasy. Tę fascynującą produkcję na pograniczu kryminału i filmu fantasy doceniono m.in. na festiwalu Sundance.

 

Uczestnicy przeglądu zobaczą również wiarygodne portrety często niełatwych relacji międzypokoleniowych, jak choćby w filmie Wszystko czego pragniesz w reżyserii Francesco Bruniego. To urzekająca opowieść o przyjaźni pomiędzy dojrzałym poetą cierpiącym na chorobę Alzheimera, a młodym mężczyzną, który pomaga mu odzyskać wspomnienia. Francesca Archibugi zaprezentuje pełną dziwnych wypadków i nieporozumień historię skomplikowanych relacji między ojcem i synem w komedii Leżący. Bohater filmu Syn nieznany autorstwa Egidio Termine odkrywa, że jego ojciec prawdopodobnie miał drugą rodzinę. Jako dorosły mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z przeszłością rodzica, którego stracił będąc małym dzieckiem.

 

Miłośników dobrego kina gatunkowego Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz filmu Ostatnie prosecco Antonio Padovana - komedii kryminalnej rozgrywającej się wśród winnic północnych Włoch. W roli głównej Giuseppe Battiston (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie) jako nieporadny policjant próbujący rozwikłać zagadkę trzech morderstw. W programie znalazł się również przedpremierowy pokaz thrillera Dziewczyna we mgle - reżyserskiego debiutu pisarza Donato Carrisi, będącego ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. To trzymająca w napięciu historia policjanta, który posługuje się co najmniej kontrowersyjnymi metodami próbując rozwikłać zagadkę porwania nastolatki. W roli głównej Toni Servillo, gwiazda Wielkiego piękna w reżyserii Paolo Sorrentino. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 20 kwietnia 2018 roku.

 

Najmłodsi widzowie odwiedzą słoneczną Italię w ramach spotkania pod hasłem Baranki we Włoszech. Dwa koty i jeden pies zaproszą je na porcję pysznego spaghetti, a niezastąpiona Mami Fatale przygotuje smakowitą lasagne, która w magiczny sposób przeniesie najmłodszych nad Zatokę Neapolitańską. Dzięki magii kina dzieciaki znajdą się również u samych stóp wulkanu Wezuwiusza w towarzystwie Bolka i Lolka, a po seansie wezmą udział w warsztatach plastycznych.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Karnet (9 filmów): 81 zł

Baranki we Włoszech: 11 zł

* Zakup Karnetu online pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl.

 

PROGRAM:

niedziela, 8 kwietnia
11.00 BARANKI DZIECIOM:
BARANKI WE WŁOSZECH
- pokaz bajek, 30’
+ warsztaty plastyczne

 

poniedziałek, 9 kwietnia
19.15 WSZYSTKO CZEGO PRAGNIESZ
| TUTTO QUELLO CHE VUOI
reż. Francesco Bruni, Włochy 2017, 106'

(IT with PL & EN subtitles)

 

21.15 SICILIAN GHOST STORY | SICILIAN GHOST STORY
reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza, Włochy/Francja/Szwajcaria 2016, 122’

(IT with PL & EN subtitles)

 

wtorek, 10 kwietnia
19.15 PRYWATNA SPRAWA
| UNA QUESTIONE PRIVATA
reż. Paolo Taviani, Włochy/Francja 2017, 84'

(IT with PL & EN subtitles)

 

21.15 DZIEWCZYNA WE MGLE | LA RAGAZZA NELLA NEBBIA
reż. Donato Carrisi, Włochy/Francja/Niemcy 2017, 129'

(IT with PL subtitles)

polska premiera: 20 kwietnia 2018

 

środa, 11 kwietnia
19.15 NIEPORADNE MIŁOŚCI
| AMORI CHE NON SANNO STARE AL MONDO
reż. Francesca Comencini, Włochy 2017, 92'

(IT with PL & EN subtitles)

 

21.15 LEŻĄCY | GLI SDRAIATI
reż. Francesca Archibugi, Włochy 2017, 120’

(IT with PL subtitles)

 

czwartek, 12 kwietnia
19.15 SYN NIEZNANY
| IL FIGLIO SOSPESO
reż. Egidio Termine, Włochy 2015, 90'

(IT with PL subtitles)

 

piątek, 13 kwietnia
19.15 OSTATNIE PROSECCO
| FINCHÉ C’È PROSECCO C’È SPERANZA
reż. Antonio Padovan, Włochy 2017, 101'

(IT with PL subtitles)

 

21.15 MADE IN ITALY | MADE IN ITALY
reż. Luciano Ligabue, Włochy 2018, 100'

(IT with PL & EN subtitles)

polska premiera: 25 maja 2018

 

ORGANIZATORZY:

Bookmark and Share

archiwum