kpb

Baranki w Pieluchach: Lady Bird

czwartek, 8 marca 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 8 marca, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz filmu Lady Bird w reżyserii Grety Gerwig - urzekającej opowieści o dorastającej dziewczynie i jej matce z Saoirse Ronan w roli głównej.

 

Reżyserski debiut znanej z filmu Frances Ha aktorki Grety Gerwig. Lady Bird to historia zbuntowanej nastolatki żyjącej na obrzeżach Sacramento w Kaliforni, utkana z drobnych, ale przełomowych w życiu głównej bohaterki momentów. Opierając się na własnych doświadczeniach, Gerwig stworzyła pełną humoru opowieść o przyjaźni, pierwszej miłości i skomplikowanych relacjach dziewczyny z upartą, ale kochającą matką. Oprócz scenariusza, swoją siłę film zawdzięcza przede wszystkim doskonałym kreacjom Saoirse Ronan (Brooklyn) i Laurie Metcalf (seriale Roseanne i Teoria wielkiego podrywu), którym towarzyszą Lucas Hedges (Manchester by the Sea), Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce) i Tracy Letts (Czwarta władza). Obie aktorki otrzymały nominacje do Oscara, podobnie jak Greta Gerwig, piąta kobieta w historii nominowana do nagrody za reżyserię.

 

Bilety: 13 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

LADY BIRD | LADY BIRD
reż. Greta Gerwig, USA 2017, 95'

Oscary 2018: 5 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Greta Gerwig), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf), najlepszy scenariusz oryginalny (Greta Gerwig)
Złote Globy 2018: najlepszy film w kategorii musical lub komedia, najlepsza rola żeńska w musicalu lub komedii (Saoirse Ronan)
Nagrody BAFTA 2018: 3 nominacje - najlepszy scenariusz oryginalny (Greta Gerwig), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf)
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
Gotham Independent Awards 2017: najlepsza aktorka (Saoirse Ronan)

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej, o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Jednak bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

O CYKLU:  

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

PARTNERZY:

  
                           
              

 
Bookmark and Share

archiwum