kpb

Dojrzałe Kino: Jackie

środa, 22 lutego 2017, godz. 11.00 (Sala Czerwona - prelekcja i dyskusja)
środa, 25 lutego 2017, godz. 11.00 (Sala Niebieska - transmisja prelekcji)

 

 

 

W środę (22 lutego) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Jackie w reżyserii Pablo Larraína z nominowaną do Oscara Natalie Portman w roli głównej. Na ekranie towarzyszą jej Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, John Hurt, Billy Crudup.

To poruszająca historia Jackie Kennedy - kobiety–ikony, postaci równie inspirującej, co tajemniczej, w jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 13 zł

 

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:

JACKIE | JACKIE
reż. Pablo Larraín, USA/Chile 2016, 100'

(in English with Polish subtitles)

Oscary 2017: 3 nominacje - najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Natalie Portman), najlepsza muzyka oryginalna (Mica Levi), najlepsze kostiumy (Madeline Fontaine)
Nagrody BAFTA 2017: najlepsze kostiumy (Madeline Fontaine)
Złote Globy 2017: nominacja dla najlepszej aktorki w dramacie (Natalie Portman)
MFF w Wenecji 2016: Złota Mysz dla najlepszego filmu w konkursie (Pablo Larraín), najlepszy scenariusz (Noah Oppenheim)
Critics’ Choice 2016: najlepsza aktorka (Natalie Portman), najlepsze kostiumy (Madeleine Fontaine), najlepsza charakteryzacja i fryzury

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.  

 

ZWIASTUN:

 

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum