kpb

Spotkanie Filozoficzne: Milczenie

środa, 22 lutego 2017, godz. 20.30


 
fot. Kerry Brown

 

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne Spotkanie Filozoficzne. W programie pokaz najnowszego filmu Martina Scorsese, nominowanego do Oscara za najlepsze zdjęcia obrazu Milczenie. To oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, nad którym twórca Wilka z Wall Street pracował ponad trzy dekady.

 

Milczenie opowiada historię jezuickich misjonarzy w zamkniętej na świat XVII-wiecznej Japonii. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy Hollywood: Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych) oraz Adam Driver (Paterson). W przejmującej roli powraca w filmie również Liam Neeson.

 

Milczenie to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę. National Board of Review przyznało produkcji nagrodę za najlepszy scenariusz adaptowany, a autor zdjęć, operator Rodrigo Prieto, otrzymał nominację do Oscara.

 

Po seansie, rozmowę inspirowaną filmem poprowadzi przedstawiciel Instytutu Filozofii UJ

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

 

Film przeznaczony dla widzów powyżej 15. roku życia.




Spotkania Filozoficzne są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.




PATRON MEDIALNY:




 

O FILMIE:

MILCZENIE | SILENCE
reż. Martin Scorsese, USA 2016, 161’


(fot. Kerry Brown)

 

Oscary 2017: nominacja do nagrody za najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto)
National Board of Review 2016: najlepszy scenariusz adaptowany

 

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy Wilka z Wall Street, Infiltracji i Chłopców z ferajny. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych.  

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum