kpb

Seanse przedpremierowe - Dziewczyna warta grzechu

niedziela - czwartek, 14 - 18 czerwca 2015
godz. 21.00


Od niedzieli, 14 czerwca, zapraszamy na przedpremierowe seanse komedii mistrza gatunku, Petera Bogdanovicha (No i co, doktorku?, Papierowy księżyc), z udziałem Imogen Poots, Jennifer Aniston i Owena Wilsona.

BILETY:

wg cennika Kina Pod Baranami


DZIEWCZYNA WARTA GRZECHU | SHE'S FUNNY THAT WAY
reż. Peter Bogdanovich, USA 2014, 83’ - premiera: 19 czerwca 2015

Izzie Patterson (Imogen Poots) zarabia na życie jako luksusowa prostytutka i wierzy, że pewnego dnia zostanie odkryta przez łowcę talentów. Jeden z jej klientów, reżyser teatralny Arnold Albertson (Owen Wilson), po wspólnie spędzonym wieczorze proponuje jej 30 000 dolarów - w zamian ma porzucić najstarszy zawód świata i wreszcie zająć się tym, o czym marzy. Albertson nie spodziewa się jednak, że z agencji towarzyskiej Izzie trafi wprost na przesłuchanie do wystawianej przez niego sztuki, w której główną rolę gra... jego nieświadoma niczego żona (Kathryn Hahn).

Dziewczyna warta grzechu to nakręcona w klasycznym stylu komedia romantyczna, w której pojawiają się również elementy hollywoodzkiej screwball comedy. Choć wszyscy bohaterowie są współcześni, a ekranowe wydarzenia rozgrywają się w dzisiejszych czasach, film Petera Bogdanovicha nawiązuje do największych dzieł „Złotej Epoki Hollywood” z lat 30. i 40. XX wieku, zarówno pod względem wyrafinowanego humoru i ekranowego wdzięku, jak i łączenia emocjonalnej subtelności z zupełnie ekstrawaganckimi i szalonymi sytuacjami.

Błyskotliwa komedia, (...) zabawniejsza niż większość "europejskich" produkcji Woody'ego Allena. Onet.pl


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum