kpb

Dojrzałe Kino na 55. KFF - AktorkaW najbliższym tygodniu Dojrzałe Kino gościć będzie na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

W środę, 3 czerwca odbędzie się specjalny pokaz cyklu, podczas którego zaprezentujemy dokument o Elżbiecie Czyżewskiej, prezentowany na Festiwalu w cyklu Panorama Filmu Polskiego - Aktorka.

Bilety na pokaz w specjalnej cenie festiwalowej - tylko 8 zł!

Na seans nie obowiązują rezerwacje.
Bilety dostępne w Kasie Kina oraz na stronie festiwalu:
TUTAJ.W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl
środa, 3 czerwca 2015, godz. 11.00


AKTORKA | AKTORKA
reż. Kinga Dębska, Maria Konwicka, Polska 2015, 72’

Elżbieta Czyżewska to wybitna aktorka teatralna i filmowa, ikona urody w latach 60. ubiegłego wieku. Nazywana polską Marilyn Monroe, swoją oszałamiającą karierę rozpoczęła jeszcze na studiach. Grywała w najlepszych teatrach, u najlepszych reżyserów: nie miała sobie równych. Kiedy jednak po ślubie z dziennikarzem Davidem Halberstamem, u szczytu sławy, zdecydowała się na podbój Ameryki, sytuacja diametralnie się zmieniła. Dramatyczna opowieść o kobiecie-legendzie, której jedna decyzja zaważyła na dalszym życiu.


zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum