kpb

Baranki Dzieciom: lato 2015

10 maja - 21 czerwca 2015Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W majowe i czerwcowe niedzielne przedpołudnia mali kinomani wybiorą się w odwiedziny do świata bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych dla dzieci. Będą śledzić przygody Misia Kudłatka i jego właścicieli, Agnieszki oraz bacznie obserwować Koziołka Matołka w jego dalekich podróżach. Poznają różne wcielenia Reksia oraz leniwą mysz o imieniu Walter. Wraz z pluszowym Misiem wybiorą się po miód i sprawdzą dlaczego ślimak nie może być listonoszem. Razem z Krecikiem świętować będą Dzień Dziecka, a przy okazji Festiwalu Kultury Rumuńskiej w Krakowie, Kino Pod Baranami zaprosi maluchy w podróż do ojczyzny Drakuli, gdzie przewodnikiem będzie Mihaela - sympatyczna dziewczynka z kucykami.

Po każdym seansie filmowym dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W letniej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach artystycznych ze Sztukolotnią, warsztatach bębniarskich i florystycznych oraz zabawach z bańkami mydlanymi w ramach Dnia Dziecka z Famigą.

Ponadto wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarniach przyjaznych dzieciom: Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) oraz Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15).

Zachęcamy do polubienia profilu Baranków Dzieciom na Facebooku.

BILETY: tylko 10 zł


PROGRAM:

niedziela, 10 maja, godz. 11.00
MIŚ KUDŁATEK - zestaw bajek
, ok. 40’
reż. Józef Ćwiertnia/Stanisław Dülz/Bronisław Zeman, Polska 1971–1973
+ warsztaty bębniarskie


Serial animowany dla dzieci opowiadający o przyjaźniach i przygodach sympatycznego misia i jego właścicielki, Agnieszki.

Odcinki: LALKA AGNIESZKI | PIERWSZY NA MECIE | LEĆ PTASZKU! | PRÓBA WIERNOŚCI

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 17 maja, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
(8. Festiwal Kultury Rumuńskiej - wydarzenie towarzyszące)
MIHAELA | MIHAELA
reż. Nell Cobar, Rumunia 1969, czas trwania: ok. 45’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Rumuński serial animowany, którego główną bohaterką jest sympatyczna dziewczynka z kucykami - postać stworzona przez karykaturzystę Nella Cobara. Serial był wyświetlany w rumuńskiej telewizji w latach 1970-1980 w ramach programu 1001 wieczorów (tuż przed głównym wydaniem wiadomości) i cieszył się niezwykłą popularnością. Odcinki w zestawie: Nasza przyjaciółka Mihaela, Mihaela na wakacjach, Mihaela i Czerwony Kapturek, Mihaela i Królewna Śnieżka, Mihaela i Pinokio, Mihaela i opowieści babci.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Sławik.


niedziela, 31 maja, godz. 11.00
BAŃKOWY DZIEŃ DZIECKA z Famigą
KRECIK
+ zabawy bańkami mydlanymi z FamigąZ okazji święta wszystkich dzieci, Kino Pod Baranami wraz z Famigą zapraszają na specjalne spotkanie pod hasłem BAŃKOWY DZIEŃ DZIECKA. W programie pokaz bajek o przygodach sympatycznego Krecika, ukochanego bohatera czeskiej serii bajek dla dzieci oraz wesołe zabawy bańkami mydlanymi, przygotowane przez animatorów z Famigi.

Na każdego uczestnika czekać będzie mały upominek.

KRECIK | KRTEK
reż. Zdenĕk Miler, Czechy/Słowacja, 1956-2000

Seria opowiada o małym kreciku i jego niezwykłych, fascynujących przygodach. Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi i wesoło spędza czas. W razie kłopotów jest zawsze pomocny, dlatego też jest bardzo lubiany. Nigdy się nie nudzi, ma głowę pełną szalonych pomysłów.

Zabawy bańkami mydlanymi poprowadzą animatorzy z Famigi - nietuzinkowego centrum rodzinnego, oferującego rozmaite zajęcia dla dzieci oraz rodziców, specjalizującego się w organizacji urodzin dla dzieci i imprez plenerowych dla całej rodziny.


niedziela, 7 czerwca, godz. 11.00
PRZYGODY MYSZKI, ŚLIMAKA i PLUSZOWEGO MISIA
- zestaw bajek, ok. 40’
+ warsztaty bębniarskieWALTER - LENIWA MYSZ
reż. Stanisław Dülz, Polska 1971
Leniwa mysz o imieniu Walter zaniedbuje swoje obowiązki, co sprawia, że jej naturalne otoczenie odwraca się od niej. Osamotniony Walter trafia do społeczności żab, w której, jeśli chce być zaakceptowany, musi być użytecznym dla innych.

DLACZEGO ŚLIMAK NIE MOŻE BYĆ LISTONOSZEM
reż. Edward Wątor, Polska 1975
Ważka, która jest listonoszem, łamie skrzydło i nie może roznosić listów. Jej funkcji podejmuje się ślimak, ale myli adresy i porusza się zbyt wolno.

WYPRAWA PO MIÓD
reż. Stanislaw Dülz, Polska, 1968
Pluszowy miś wyrusza na wyprawę po miód. Trafia do pszczół, ale one nie mają miodu, bo kwiaty z powodu suszy pozbawione są nektaru. Miś wraz z przyjaciółmi podlewa kwiaty. Pszczoły znowu mają miód i w nagrodę częstują nim misia

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 14 czerwca, godz. 11.00
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty artystyczne ze SztukolotniąTytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. W swej wędrówce trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.

Odcinki: POD PIRAMIDAMI | W POSZUKIWANIU PRZYJAŹNI | UPAŁ | RAJD

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.


niedziela, 21 czerwca, godz. 11.00
REKSIO - zestaw bajek
, ok. 40’
+ zajęcia florystyczneSeria przygód małego, łaciatego pieska, mieszkańca wiejskiego podwórka.

Odcinki: REKSIO TELEWIDZ | REKSIO KOSMONAUTA | REKSIO PIELĘGNIARZ | REKSIO MALARZ

Warsztaty florystyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

          


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum