kpb

Klasyki amerykańskiego kina - 2015

Klasyki amerykańskiego kina - ponownie na ekranach
2015

W marcu 2014, w ramach specjalnego przeglądu z okazji 90-lecia Warner Bros. Kino Pod Baranami przypomniało największe przeboje wytwórni. Później 10 klasycznych tytułów weszło do regularnej dystrybucji w wybranych kinach w Polsce.

Pod koniec zeszłego roku prezentowaliśmy w Kinie Pod Baranami dzieła amerykańskiej klasyki filmowej. Na naszych ekranach pojawiło się dziesięć legendarnych filmów, które podbiły serca publiczności na całym świecie.

W tym roku prezentujemy kolejne tytuły w ramach cyklu Klasyka amerykańskiego kina.

Jest to doskonała okazja, by przypomnieć sobie kultowe dzieła amerykańskiej kinematografii. Każdy film prezentowany będzie przez tydzień.


10-16 kwietnia:
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ | THE WIZARD OF OZ
reż. Victor Fleming, USA 1939, 98' (wersja oryginalna z polskimi napisami)

Przygody Dorotki, która trafia do magicznej krainy Oz mieszczącej się gdzieś za kolorową tęczą. Musical z 1939 roku to adaptacja powieści autorstwa L. Franka Bauma. Z Czarnoksiężnika z Oz pochodzi śpiewana przez Judy Garland uhonorowana Oscarem piosenka (Somewhere) Over the Rainbow, która stała się standardem muzyki rozrywkowej. Niezwykła ekranizacja, która wzruszyła już miliony widzów na całym świecie.


7-14 maja
:
INCEPCJA | INCEPTION
reż. Christopher Nolan, USA/Wielka Brytania 2010, 142' (wersja oryginalna z polskimi napisami)

W świecie, w którym istnieje możliwość wkraczania w sferę snów, nawet zaczątek rodzącego się pomysłu może stać się najniebezpieczniejszą bronią lub najcenniejszą wartością.
Film Christophera Nolana, twórcy Memento, Prestiżu i Mrocznego rycerza, to jeden z najbardziej oryginalnych filmów science-fiction ostatnich lat. Incepcja zabiera nas w podróż po labiryncie ludzkiego umysłu.


12 - 18 czerwca:

CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA | THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
reż. David Fincher, USA 2008, 166' (wersja oryginalna z polskimi napisami)

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona na motywach opowiadania F. Scotta Fitzgeralda opowiada o człowieku, który urodził się jako osiemdziesięciolatek, a z biegiem życia młodnieje; o człowieku jak każdy z nas, który nie potrafi zatrzymać czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej aż po wiek XXI.
Reżyser opowiada wspaniałą historię człowieka nieprzeciętnego - historię o ludziach i miejscach napotkanych w trakcie wędrówki, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radościach życia i żałobie śmierci, a także o tym, co ponadczasowe.
Bookmark and Share

archiwum