kpb

Literackie Baranki Dzieciom 2014

LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
(Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące)

sobota, 25 października 2014 , godz. 10.00
niedziela, 26 października 2014, godz. 11.00Pokazy specjalne cyklu Baranki Dzieciom towarzyszące Festiwalowi Conrada.

W sobotę zapraszamy dzieciaki na pokaz Króla Maciusia I, ekranizację prozy Janusza Korczaka, a po seansie na warsztaty plastyczne, które poprowadzi Ania Karlińska. Bohaterem kolejnego dnia będzie Kornel Makuszyński - przedstawimy zestaw bajek z udziałem Koziołka Matołka. Zwieńczeniem Literackich Baranków Dzieciom będą kreatywne warsztaty książkowe.


sobota, 25 października
10.00  LITERACKIE BARANKI DZIECIOM I
KRÓL MACIUŚ I
| DER KLEINE KÖNIG MACIUS - DER FILM
reż. Sandor Jesse, Lutz Stützner, Francja/Niemcy/Polska 2007, 83’
+ warsztaty plastyczne (prowadzenie: Anna Karlińska)


Animowany film dla najmłodszych prezentujący historię Maciusia, który tuż przed swoimi ósmymi urodzinami ma objąć rządy w kraju. Chłopiec chce uczynić wszystkie dzieci szczęśliwymi, dać im prawo decydowania o sobie. Jednak gdy powierza im obowiązki dorosłych, świat przewraca się do góry nogami, a na drodze do spełnienia dziecięcych marzeń staje zły Generał. Król Maciuś Pierwszy to jedna z najpiękniejszych polskich bajek, wzruszająca powieść autorstwa Janusza Korczaka, wybitnego lekarza, pedagoga i pisarza. Opowieść o chłopcu, który zostaje królem podbiła serca czytelników – zarówno dzieci, jak i dorosłych – na całym świecie.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.


niedziela, 26 października
11.00  LITERACKIE BARANKI DZIECIOM II
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
- zestaw bajek, ok. 40’
+ kreatywne warsztaty książkowe ze Sztukolotnią (prowadzenie: Justyna Mazur - Sztukolotnia)


Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. W swej wędrówce trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.

POD PIRAMIDAMI
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1970
W POSZUKIWANIU PRZYJAŹNI
reż. Stefan Szwakopf, Polska 1971
UPAŁ
reż. Bogdan Nowicki, Polska 1971
RAJD
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1969

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Tym razem dzieci wezmą udział w warsztatach książkowych.

BILETY: tylko 10 zł


Więcej informacji o festiwalu: TUTAJ // program filmowy w Kinie Pod Baranami: TUTAJ.

Szczegółowy program jesienno-zimowej edycji cyklu Baranki Dzieciom: TUTAJ.KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami siedmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                 

           


PATRONI:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum