kpb

Sigur Rós: INNI & HEIMA

SIGUR RÓS: INNI & HEIMA
- polska premiera filmu Inni oraz pokaz dokumentu Heima

7 - 8 listopada 2011

(click HERE for English version)

W drugim tygodniu listopada Kino Pod Baranami zaprasza w kolejną muzyczną podróż na magiczną wyspę Islandię. Tym razem naszymi przewodnikami będą członkowie najsłynniejszego islandzkiego zespołu rockowego - Sigur Rós. W poniedziałek, 7 listopada w Kinie Pod Baranami odbędzie się polska premiera filmu INNI, a dzień później, wyświetlimy nieco starszy dokument - HEIMA - opowiadający o spontanicznej, zupełnie darmowej trasie koncertowej zespołu po rodzinnej Islandii.  


PROGRAM:

poniedziałek, 7 listopada 2011, godz. 20.00
INNI | INNI - polska premiera!
reż. Vincent Morisset, Islandia/Wielka Brytania/Kanada 2011, 75’

dodatkowe seanse:
środa, 9 listopada 2011, godz. 20.00
wtorek, 15 listopada 2011, godz. 21.00


Drugi po Heimie film poświęcony zespołowi Sigur Rós. Reżyser (autor koncertowego album Miroir Noir Arcade Fire) umiejętnie i bardzo dokładnie zaprezentował niepowtarzalne koncerty islandzkiej grupy. Na ten niezwykły obraz składają się materiały archiwalne zarejestrowane podczas pierwszych dziesięciu lat istnienia zespołu, m.in. niezwykle intensywne w refleksjach świetlnych nagrania z występów na żywo. Inni to sugestywna pocztówka dźwiękowa opowiadająca o jednej z najbardziej znanych i wpływowych grup rockowych ostatnich lat.
 
INNI to intymność w samym środku wielkiej sceny. To wyabstrahowane gesty i wyraziste szczegóły. To hołd dla wyjątkowej energii zespołu Sigur Rós. Film zostawia miejsce na wszystkie piękne obrazy, które przychodzą nam do głowy, kiedy słuchamy ich muzyki. Vincent Morisset

UWAGA! W prezentowanych fragmentach koncertów zespołu Sigur Rós użyto świateł stroboskopowych i migających obrazów.


wtorek, 8 listopada 2011, godz. 20.00
HEIMA | HEIMA
reż. Dean DeBlois, Islandia/Wielka Brytania 2007, 97’

"Heima" po islandzku znaczy "w domu". Artyści Sigur Rós, jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, nazwali tak niecodzienne tournée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach, czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstał jako zapis tej trasy, ale w rzeczywistości jest niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle.
(Polskie tłumaczenie filmu dzięki uprzejmości Krakowskiej Fundacji Filmowej.)

 
BILETY:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Karnet (2 filmy):
30 zł (normalny)
26 zł (ulgowy)Rezerwacja karnetów:

tel.: (+48 12) 423 07 68
e-mail: kasa@kinopodbaranami.pl
GG: 5911809

Wydarzenie na Faceboku: TUTAJ
Wydarzenie na Last.fm: TUTAJPATRONI:

            
Bookmark and Share

archiwum