kpb

Na plaży Chesil

tytuł oryginalny: On Chesil Beach

reżyseria: Dominic Cooke
aktorzy: Saoirse Ronan, Billy Howle, Anne-Marie Duff, Adrian Scarborough, Emily Watson, Samuel West

czas trwania: 110 min.
produkcja: Wielka Brytania 2018
premiera: 2018-07-13
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Toronto 2017: Prezentacje specjalne

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii skorym do nagłych wybuchów gniewu. Nie może doczekać się rozkoszy pierwszej wspólnej nocy, podczas gdy Florence jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której już nic nie będzie takie samo.

Pełnometrażowy debiut uznanego reżysera teatralnego Dominika Cooke'a, z zachwycającymi zdjęciami wybitnego brytyjskiego operatora Seana Bobbita (Zniewolony. 12 Years a Slave, Wstyd). W rolach głównych wystąpili trzykrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan (Lady Bird) oraz wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, Billy Howle (Dunkierka).

Na plaży Chesil to zmysłowy romans oparty na powieści Iana McEwana, laureata Nagrody Bookera i jednego z najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy, który tym razem sam zaadaptował powieść na scenariusz. Autor powraca ze swoim dziełem na wielki ekran po nagrodzonej Oscarem i nominowanej aż w siedmiu kategoriach Pokucie z Keirą Knightley. To właśnie Pokuta przyniosła trzynastoletniej wówczas Saoirse Ronan pierwszą nominację do Oscara.

 

| Based on Ian McEwan's novel. In 1962 England, a young couple find their idyllic romance colliding with issues of sexual freedom and societal pressure, leading to an awkward and fateful wedding night.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 3: Filmy, które cię zaskoczą

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share