kpb

W cieniu drzewa

tytuł oryginalny: Undir trénu

reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
aktorzy: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson

czas trwania: 89 min.
produkcja: Islandia/Polska/Dania 2017
premiera: 2018-06-22
język: islandzki
napisy: polskie
in Icelandic with Polish subtitles
info: Mastercard Off Camera

Oscary 2018: islandzki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Nagrody Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej 2018: film roku, aktorka roku (Edda Björgvinsdóttir), aktor roku (Steinþór Hróar Steinþórsson), aktor drugoplanowy roku (Sigurður Sigurjónsson), reżyser roku (Hafsteinn Gunnar Sigurðsson), scenariusz roku (Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Huldar Breiðfjörð)

MFF w Wenecji 2017: konkurs Horyzonty

 

Film prezentowany w sekcji: Kryzys niejedno ma imię.

 

Agnes wyrzuca Atliego z domu i zabrania mu kontaktów z córką. Mężczyzna wprowadza się do domu rodziców, którzy właśnie toczą spór z sąsiadami. Jego zarzewiem jest wielkie i piękne drzewo, rzucające cień na taras przyległej posesji. W czasie, gdy Atli rozpoczyna walkę o prawo do widywania się z córką, konflikt z sąsiadami ulega eskalacji - dom zostaje uszkodzony, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

 

Autorką zdjęć do filmu jest Monika Lenczewska, która trafiła do prestiżowej dziesiątki Cinematographers To Watch - operatorów najbardziej wartych uwagi według magazynu Variety.

 

| When Baldwin and Inga's next door neighbours complain that a tree in their backyard casts a shadow over their sundeck, what starts off as a typical spat between neighbours in the suburbs unexpectedly and violently spirals out of control.

 

KUP BILET TUTAJ

 

Prezentowany w ramach Mastercard Off Camera 2021.

 

Wcześniej w ramach: Studencki Nocny Klub Filmowy: W cieniu drzewa (przedpremierowo!) oraz Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 3: Filmy, które cię zaskoczą.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share