kpb

Wszystkie pieniądze świata

tytuł oryginalny: All the Money in the World

reżyseria: Ridley Scott
aktorzy: Michelle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer, Timothy Hutton, Charlie Plummer

czas trwania: 134 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2018-01-26
język: angielski, włoski, arabski
napisy: polskie
in English, Italian and Arabic with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2018: 3 nominacje - najlepsza aktorka w dramacie (Michelle Williams), najlepszy aktor drugoplanowy (Christopher Plummer), najlepszy reżyser (Ridley Scott)
Nagrody BAFTA 2018: nominacja do nagrody dla
najlepszego aktora drugoplanowego (Christopher Plummer),

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego, Gail, robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”…

 

Oparty na faktach najnowszy film twórcy m.in. Gladiatora i Marsjanina, Ridleya Scotta z udziałem nominowanych do Złotych Globów Michelle Williams, Christophera Plummera oraz Marka Wahlberga.

 

| The story of the kidnapping of 16-year-old John Paul Getty III and the desperate attempt by his devoted mother to convince his billionaire grandfather Jean Paul Getty to pay the ransom.

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 1: Czas to pieniądz

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share