kpb

Mami Fatale - zestaw II

tytuł oryginalny: Mami Fatale

reżyseria: Łukasz Kacprowicz
aktorzy: narrator: Robert Makłowicz

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska 2012-2014
język: polski
in Polish

Opowieść o starszej pani, która uciekła od zgiełku miasta do malowniczej wioski razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, by poświęcić się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Jej małą chatkę otacza ogród, gdzie rosną owoce i warzywa niezbędne do przygotowania Maminych potraw. W sercu domku znajduje się kuchnia, gdzie powstają smakowite dania. Atmosferę sielanki zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie naszych bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Tylko dzięki współdziałaniu trójki bohaterów możliwe jest zażegnanie kłopotów. Zawsze bowiem zwycięża przyjaźń. I można znów zasiąść razem na ławeczce przed domem, żeby spałaszować jakiś przysmak.

W roli narratora wystąpił krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz.

 

Odcinki:

ITALIANO, 10'

Przed domkiem Mami ląduje helikopter, którym wnuczęta Mami, Cheddar i Pasta wracają do domu z wycieczki do Włoch. Dzieci przywiozły Mami specjalny upominek – przepis na lasagne, której smak przenosi do słonecznej Italii. Cheddar i Pasta ruszają w dalszą drogę, a Mami postanawia przyrządzić lasagne. Kiedy danie pojawia się na stole, po skosztowaniu Mami, Psina i Prosię natychmiast znikają – teleportują się nad Zatoką Neapolitańską! Rozpoczyna się wielka włoska przygoda, podczas której Prosię niespodziewanie odnajduje miłość swojego życia.

 

NIESAMOWITA HISTORIA, 10'

W dniu urodzin Mami, zwierzaki robią jej niespodziankę – przygotowują tort. Bohaterka wpada w nostalgiczny nastrój i zaczyna przeglądać albumy ze zdjęciami. Jej myśli biegną do czasów, gdy nosiła jeszcze białe sukienki i mieszkała w dużym mieście z mężem, Dadim Fatale. Wraz z opowieścią Mami cofamy się w czasie śledząc burzliwe dzieje jej życia i dowiadujemy się, skąd wziął się w domku niezdarny Psina i jak to Prosię zamiast obiadem zostało przyjacielem i pupilem.

 

PSINOKIO, 10'

Z okazji Dnia Dziecka Mami Fatale organizuje przyjęcie w ogrodzie. Serwuje swoim wnuczętom ulubioną zupę z makaronem w kształcie literek i przepyszne desery. Zazdrosne zwierzaki też pragną być rozpieszczane. Proszą o interwencję gwiazdkę z nieba. Jej pomoc i wynikające z niej zamieszanie okazują się być niepotrzebne. Mami tak czy owak urządza swoim pupilom Dzień Zwierzaka.

 

ZAKLINACZ MAKARONU, 10'

Mami Fatale przygotowuje urodzinową niespodziankę dla Psiny – jego ulubiony makaron domowej roboty! Prosię jak zwykle boczy się i początkowo nie chce przyłączyć się do uroczystości na cześć Psiaka. Wkrótce jednak podchodzi zaciekawione, żeby zobaczyć, co kryje się w prezencie, który Mami przygotowała dla pupila. Jest to fujarka, niepozorna, ale można z niej wyczarować niesamowite melodie! Psina zaczyna grać. Makaron na talerzu zaczyna tańczyć. I nie tylko makaron… Prosię chce mieć fujarkę tylko dla siebie, co oczywiście znowu sprowadzi na niego kłopoty.

Bookmark and Share