kpb

The Florida Project

tytuł oryginalny: The Florida Project

reżyseria: Sean Baker
aktorzy: Brooklynn Prince, Willem Defoe, Bria Vinaite, Valeria Cotto

czas trwania: 112 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-12-22
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy aktor drugoplanowy (Willem Defoe)
MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)


Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.


Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów roku, film Seana Bakera (Mandarynka) wyprodukowany w znanym niezależnym studiu A24. W rolach głównych młodziutka Brooklynn Prince i nominowany do Oscara i Złotego Globu Willem Dafoe.

 

| Set over one summer, the film follows precocious 6-year-old Moonee as she courts mischief and adventure with her ragtag playmates and bonds with her rebellious but caring mother, all while living in the shadows of Disney World.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
- Tydzień 1: Słońce.


Wcześniej w ramach: Kinobranie 2018: pokaz na dziedzińcu #3: The Florida Project, Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 4: Czas leczy rany,
The Florida Project - pokaz przedpremierowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 5: Filmy, które rozgrzeją twoje serce.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share