kpb

I tak cię kocham

tytuł oryginalny: The Big Sick

reżyseria: Michael Showalter
aktorzy: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Ray Romano, Holly Hunter

czas trwania: 120 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2018-01-05
język: angielski, urdu
napisy: polskie
in English and Urdu with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

American Film Festival 2017: udział w sekcji Highlights
MFF w Locarno 2017: Nagroda Publiczności, nominacja do nagrody Variety Piazza Grande
FF w Nuntucket 2017: Nagroda Publiczności
Niezależne Nagrody Filmowe Gotham 2017: nominacja do nagrody za najlepszy scenariusz (Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon)

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

I tak cię kocham, czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Produkcja: Judd Apatow (Druhny, Wykolejona).

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Na ekranie znany z serialu Dolina Krzemowa Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan (Słowo na M), która jako nowe ucieleśnienie ‚dziewczyny z sąsiedztwa’ stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial Wszyscy kochają Raymonda) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za FortepianHolly Hunter.

I tak cię kocham, uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje.

I tak cię kocham podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

 

| Pakistan-born comedian Kumail Nanjiani and grad student Emily Gardner fall in love but struggle as their cultures clash. When Emily contracts a mysterious illness, Kumail finds himself forced to face her feisty parents, his family's expectations, and his true feelings.

 

 

Wcześniej: Świąteczne przedpremiery w Kinie Pod Baranami,
 I tak cię kocham - pokaz przedpremierowy, Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 3: Czas na miłość
Letnie Tanie Kinobranie 2020,
tydzień 7.: M jak Miłość

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share